Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


FILMYKSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Książki ostatnio dodane

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

Lata patykiem pisane. Wspomnienia alkoholików (1972) Lata patykiem pisane. Wspomnienia alkoholików

autor: praca zbiorowa    rok pierwszego wydania: 1972

18 wspomnień ludzi, którym udało się wyzwolić z nałogu pijaństwa i takich, którzy właśnie do tego dążą. Teksty wybrano spośród 215 prac nadesłanych na konkurs "Człowiek silniejszy niż nałóg".... przejdź do książki »»»
Leczenie uzależnionego umysłu (1995) Leczenie uzależnionego umysłu

autor: Lee Jampolsky    rok pierwszego wydania: 1995

Skłonność do uzależnień tkwi w nas równie mocno jak umiłowanie wolności. Większość ludzi jest mniej lub bardziej uzależniona od używek, od telewizji, od seksu, od rodziny, od pracy, od pozycji społecznej, wreszcie od obrazu własnej osoby. Tragedią narkomanów i alkoholików jest to, że znaleźli się w... przejdź do książki »»»
Z piekła do trzeźwości (2009) Z piekła do trzeźwości

autor: Meszuge (pseudonim)    rok pierwszego wydania: 2009

Wszyscy alkoholicy przestają kiedyś pić - niektórym udaje się to jeszcze za życia... Książka jest zbiorem esejów, artykułów zamieszczanych od lat w periodykach typu „Zdrój”, „Karlik”, „Mityng”, „Warta”, oraz innych tekstów, w dużej mierze o charakte... przejdź do książki »»»
Błaganie o mit (1997) Błaganie o mit

autor: Rollo May    rok pierwszego wydania: 1997

Prawie codziennie w poradniach psychoterapeutycznych zdarza się, że pacjent przywołując jakąś osobę, zdarzenie czy uczucie, zupełnie nieoczekiwanie odnajduje ogniwo łączące jego życie z trwałymi mitami naszej kultury. Mit staje się lustrem, w którym pacjent może ujrzeć źródło swego bólu i zaburzeń s... przejdź do książki »»»
Alkohol, alkoholizm i Ja (2002) Alkohol, alkoholizm i Ja

autor: praca zbiorowa    rok pierwszego wydania: 2002

Problemy związane z nadużywaniem alkoholu dotyczą właściwie każdej dziedziny naszego życia, powodując określone skutki. Skutki bezpośrednie dla samych osób pijących, jak i osób z najbliższego otoczenia. Jak zapobiegać negatywnym konsekwencjom uzależnienia od alkoholu? Jak leczyć takie uzależnienie?... przejdź do książki »»»
Ile Możesz Wypić? O Nałogach i Ich Leczeniu (2007) Ile Możesz Wypić? O Nałogach i Ich Leczeniu

autor: Johannes Lindenmeyer    rok pierwszego wydania: 2007

Ile możesz wypić? - to książka nie tylko o diagnozie i leczeniu alkoholizmu, porusza też najważniejsze kwestie dotyczące innych uzależnień – nikotynizmu i lekomanii. Prezentuje najnowszą i niezbędną wiedzę zarówno psychologiczną, jak i medyczną. Do każdego omawianego tematu przygotowane są kwe... przejdź do książki »»»
Żarłoczny mózg. Pułapki uzależnień (2000) Żarłoczny mózg. Pułapki uzależnień

autor: Ronald A. Ruden, Marcia Byalick    rok pierwszego wydania: 2000

"Muszę to mieć!" Drinka, narkotyk, tabletkę, jeszcze jeden kawałek czekolady, nowy ciuch. To nagle wewnętrzne żądanie eksmituje z głowy rozsądek, postanowienia i wolną wolę. Nie można go powstrzymać, dopóki się go nie zaspokoi. A potem odzywa się znowu. "Muszę to mieć!" Czy każdy może popaść w na... przejdź do książki »»»
Nie piję (1980) Nie piję

autor: Dick Selvig, Don Riley    rok pierwszego wydania: 1980

WSTĘP „Och, jakże moja dusza pragnie tego słodkiego napoju, przepojonego cudownością i mistycyzmem... ale choć wiem, że to czarodziejka podaje kielich i diabeł kryje się w lśniących kroplach, nie dbam o to...” Nadworny błazen Celem tej książki jest ukazanie alkoholikom, ich rodzinom i... przejdź do książki »»»

Jak pozostać trzeźwym. Zerwanie z nałogiem bez pomocy religii (1988) Jak pozostać trzeźwym. Zerwanie z nałogiem bez pomocy religii

autor: James Christopher    rok pierwszego wydania: 1988

OD WYDAWCY W różnych krajach na całym świecie istnieją różne sposoby rozwiązywania problemów alkoholowych. Na przykład w małej Danii istnieje 20 organizacji i ruchów zajmujących się rozwiązywaniem problemów alkoholowych człowieka. Wielość sposobów rozwiązywania problemów alkoholowych wynika ze spe... przejdź do książki »»»
Picie: Opowieść o miłości (2001) Picie: Opowieść o miłości

autor: Caroline Knapp    rok pierwszego wydania: 2001

Piętnaście milionów Amerykanów dotkniętych jest chorobą alkoholową. Pięć milionów spośród nich to kobiety. Caroline Knapp zaczęła pić w wieku czternastu lat. Piła w prestiżowym college'u i podczas wyróżnianej nagrodami pracy dziennikarskiej. Wreszcie pasmo klęsk zmusiło ją do uwolnienia się od "płyn... przejdź do książki »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka