Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


FILMYKSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Książki ostatnio dodane

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

Wakacje Rachel (1998) Wakacje Rachel

autor: Marian Keyes    rok pierwszego wydania: 1998

Rachel Walsh żyje zbyt szybko i w końcu nie wytrzymuje narzuconego sobie tempa. Manhattan to niebezpieczne miejsce dla młodej Irlandki ze skłonnością do uzależnień. W rezultacie Rachel ląduje na oddziale intensywnej terapii, traci pracę i ukochanego mężczyznę. Kiedy troskliwa rodzina ściąga ją do do... przejdź do książki »»»
Kiedyś przy Błękitnym Księżycu (2011) Kiedyś przy Błękitnym Księżycu

autor: Katarzyna Enerlich    rok pierwszego wydania: 2011

Nocne awantury, pilnowanie i próbowanie bimbru, gotowane penisy zamiast klusek, powtarzające się ataki padaczki alkoholowej ojca i dzieciństwo bez matki, która postanowiła uciec do Włoch - to tylko niektóre ze wspomnień Barbary. Oswaja je samotnie w kącie za kredensem, a i tak mają kolosalny wpływ n... przejdź do książki »»»
Alkoholizm i antyalkoholizm - studyum krytyczne (1904) Alkoholizm i antyalkoholizm - studyum krytyczne

autor: Karol Klecki    rok pierwszego wydania: 1904

Książka autorstwa Profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Karola Kleckiego opisująca środki profilaktyczne w leczeniu choroby alkoholowej. Książka została napisana ponad 100 lat temu, a teorie w niej zawarte wciąż nie tracą na aktualności.... przejdź do książki »»»
Historia AA w Polsce. Tom 1 (2012) Historia AA w Polsce. Tom 1

autor: Tadeusz AA (pseud.)    rok pierwszego wydania: 2012

Mając w oczach dzisiejszy obraz Wspólnoty AA w Polsce, trudno się oprzeć poczuciu dumy. Rok 1974 uważamy zatem za początek ruchu AA w Polsce – rozumianego jako ruch działający według zasad AA. Minęło siedemnaście lat od 1957 roku, gdy profesor Zbigniew Wierzbicki przeniósł ideę AA na polsk... przejdź do książki »»»
Wspólnota Anonimowych Alkoholików (1993) Wspólnota Anonimowych Alkoholików

autor: Maria Gordon, Tadeusz Kolarczyk    rok pierwszego wydania: 1993

SPIS TREŚCI CZĘŚĆ I - CHARAKTERYSTYKA WSPÓLNOTY ANONIMOWYCH ALKOHOLIKÓW Wprowadzenie Informacje historyczne o Anonimowych Alkoholikach Anonimowi Alkoholicy w Polsce Anonimowi Alkoholicy w zakładach penitencjarnych Cele działalności Anonimowych Alkoholików Formy i metody działalności Anonimowy... przejdź do książki »»»
Wspólnota Anonimowych Alkoholików w Polsce (2008) Wspólnota Anonimowych Alkoholików w Polsce

autor: Ireneusz Kaczmarczyk    rok pierwszego wydania: 2008

Książka powstała na podstawie osobistych badań autora nad grupami AA działającymi w Polsce. Zaangażowanie osób uzależnionych w działalność AA przeciwdziała marginalizacji społecznej, a specyficzne więzi tworzące się w grupach samopomocowych przyczyniają się do odzyskania wolności osobistej. Przyn... przejdź do książki »»»
Ile można wypić?: Poradnik (2000) Ile można wypić?: Poradnik

autor: Klaus Dietze, Manfred Spicker    rok pierwszego wydania: 2000

Osoby, które często sięgają po alkohol, nawet w małych ilościach, starają się bagatelizować problem. Również przyjaciele, rodzina, koledzy w pracy patrzą na tę skłonność z pobłażaniem. Do momentu, kiedy okazuje się, że nagminne picie to nie żarty, lecz uzależnienie. Gdzie więc przebiega granica mię... przejdź do książki »»»
Nowa Para Okularów (1984) Nowa Para Okularów

autor: Chuck C    rok pierwszego wydania: 1984

Książka „Nowa Para Okularów”,jest zbiorem przemówień Chucka C., znanego w USA aktywisty i działacza w dziedzinie alkoholizmu. Autor w rozmowie z bohaterem zebrał jego najbardziej wartościowe mowy i stworzył z nich niniejszą książkę. W mowach tych Chuck C. dzieli się swoimi doświadczeniam... przejdź do książki »»»

Hotel Kolska. I inne opowieści prawdziwe o piciu i trzeźwieniu (2002) Hotel Kolska. I inne opowieści prawdziwe o piciu i trzeźwieniu

autor: Andrzej Antoniewicz    rok pierwszego wydania: 2002

Książka jest niezwykłym spojrzeniem na alkoholizm. To reporterski zapis autentycznych historii o tym, jak alkohol degraduje ludzi, spycha na dno i jak trudno podnosić się z tego upadku. Losy i przeżycia bohaterów opowiedziane są z gorzką ironią, lakonicznie i bez upiększeń tworząc przejmującą całość... przejdź do książki »»»
Alfabet alkoholiczki (2004) Alfabet alkoholiczki

autor: Mariola Leks (pseud. Marta)    rok pierwszego wydania: 2004

Jest trochę mężczyzn, którzy mówią wprost o swojej chorobie, a ile znasz takich kobiet, które tego nie kryją? Nic ci to nie mówi?! Przecież to nie znaczy, że kobiet uzależnionych jest mniej niż mężczyzn. Może nawet jest ich więcej, ale piją w ukryciu, wstydzą się, umierają. Kobiecie w naszej kulturz... przejdź do książki »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka