Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


FILMYKSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Temat
2014-03-29 22:23:32

FILMY ZE ZBYT MAŁYM WĄTKIEM ALKO

W tym temacie znajdą się filmy, w których wątek alkoholowy jest zbyt mały, aby znalazły się na głównej liście. Wątek jednak występuje więc warto o nich dać jakąś informację.
Adam


2014-03-29 22:30:24
Tyranozaur (2011)
Główny bohater Joseph po śmierci żony pije i jest agresywny w stosunku do wszystkiego co go otacza. Hannah to głęboko wierząca kobieta maltretowana przez swojego męża. Los sprawił, że tych dwoje nieszczęśliwych ludzi się zaprzyjaźnia.
Joseph wprawdzie popija i jest częstym bywalcem lokalnym barów, jednak film głównie skupia się na stosowaniu przemocy przez bohatera. Hannah - także popija ale wg mnie alkoholiczką nie jest.
Adam

2014-04-02 21:53:06
MR 73 (2008)
Głównym bohaterem jest policjant z wydziału detektywistycznego. Jego żona w wyniku wypadku samochodowego wegetuje w szpitalu i jest z nią bardzo ograniczony kontakt. Z tego powodu bohater nieustannie pije i pakuje się w coraz większe kłopoty.
Początek filmu sugeruje, że będzie to film o alkoholiku. Jednak z biegiem rozwoju akcji alkoholizm głównego bohatera schodzi na dalszy plan i nie ma on znaczenia dla fabuły filmu. Przez ostatnie pół godziny filmu bohater nie pije już wcale - pewnie jakieś cudowne ozdrowienie...
Adam

2014-04-02 22:26:31
Stroszek (1977)
Tytułowy Bruno Stroszek właśnie wychodzi z więzienia. Naczelnik wbija mu do głowy, aby mężczyzna więcej nie pił, bo wszystkie jego kłopoty - w tym pobyt w więzieniu - spowodowane są nadużywaniem alkoholu. Tutaj właściwie wątek alkoholowy filmu się kończy. Przez resztę filmu obserwujemy trójkę przyjaciół mieszkających w RFN i planujących podróż do Ameryki.
Adam


Powrót do forum


 Dodaj odpowiedź
Twój podpis (imię lub pseudonim):


Treść:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski?:
   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka