Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


FILMYKSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy ostatnio dodane

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3] 

Nazywam się Bill W. (1989) Nazywam się Bill W. (1989)

reżyseria: Daniel Petrie    scenografia: William G. Borchert
produkcja: USA    gatunek: dramat

Film ukazuje prawdziwą historię powstawania wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Tytułowy Bill W. jest maklerem giełdowym, jednak praca na najniższym szczeblu kariery go nudzi. W czasie pracy myśli tylko o tym, żeby napić się w knajpie z kolegą. Cały czas snuje plany wzbogacenia się na giełdzie, które jednak słabo realiz... przejdź do filmu »»»
Pętla (1957) Pętla (1957)

reżyseria: Wojciech Has    scenografia: Wojciech Has, Marek Hłasko
produkcja: Polska    gatunek: dramat, psychologiczny

Kuba Kowalski jest alkoholikiem z kilkuletnim stażem. Związany jest z Krystyną, która stara się wyrwać go z nałogu. Akcja filmu rozpoczyna się rano. Krystyna odwiedza Kubę, ale zaraz musi wyjść i wróci dopiero pod wieczór, kiedy to wspólnie udadzą się do lekarza po "magiczne" tabletki na pijaństwo Kuby. Ten więc ma wie... przejdź do filmu »»»
Zranione dusze (1986) Zranione dusze (1986)

reżyseria: Robert Greenwald    scenografia: Gregory Goodell
produkcja: USA    gatunek: dramat, obyczajowy

Obraz typowej amerykańskiej rodziny mieszkającej na przedmieściu w domku jednorodzinnym. Ojciec, matka, starsza córka, nastoletni syn i mały chłopiec. Wszystko byłoby modelowo gdyby nie to, że ojciec nadużywa alkoholu powodując patologię całej rodziny. Żona jest współuzależniona i głównie zajmuje się stwarzaniem komfor... przejdź do filmu »»»
Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006) Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)

reżyseria: Marek Koterski    scenografia: Marek Koterski
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Film ukazuje historię życia Adama Miałczyńskiego od jego dzieciństwa po wiek podeszły. Już jako kilkuletni chłopiec napił się przypadkowo alkoholu na imprezie rodzinnej - potem było już tylko gorzej. Po ukończeniu studiów Adam pisze doktorat. W tym czasie poznaje dziewczynę i oświadcza się jej. Wkrótce pojawia się dzie... przejdź do filmu »»»
Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994) Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994)

reżyseria: Luis Mandoki    scenografia: Ronald BassAl Franken
produkcja: USA    gatunek: melodramat

Alice jest żoną i matką dwójki małych dziewczynek, pracuje w szkole jako nauczycielka. Jej mąż Michael jest pilotem samolotów pasażerskich i często nie ma go w domu. Alice od jakiegoś czasu nadużywa alkoholu na czym cierpią jej dzieci i relacje z mężem. Sytuacja zmienia się po tragicznym wypadku. Alice wróciwszy do dom... przejdź do filmu »»»
Tylko strach (1994) Tylko strach (1994)

reżyseria: Barbara Sass    scenografia: Barbara Sass
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Akcja filmu zaczyna się ukazaniem głośnej imprezy z tańcami. Prędko okazuje się, że to nie pijacka balanga, tylko grupa niepijących alkoholików świętuje pierwszy rok trzeźwości koleżanki Katarzyny. Główna bohaterka - Kasia - jest dziennikarką, kobietą w średnim wieku. Po dramatycznych przejściach związanych z nadużywan... przejdź do filmu »»»
Żółty szalik (2000) Żółty szalik (2000)

reżyseria: Janusz Morgenstern    scenografia: Jerzy Pilch
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Głównym bohaterem filmu jest mężczyzna w średnim wieku, dyrektor dużej firmy. Pomimo sukcesów zawodowych jego życie nie układa się dobrze z powodu nadużywania alkoholu. Akcja filmu rozgrywa się w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia. Nasz główny bohater uczestniczy w zebraniu zarządu, gdzie strasznie cierpi z powodu gł... przejdź do filmu »»»
28 dni (2000) 28 dni (2000)

reżyseria: Betty Thomas    scenografia: Susannah Grant
produkcja: USA    gatunek: komedia, dramat

Gwen to młoda przebojowa dziewczyna. Związana jest ze swoim partnerem Jesperem, z którym często imprezuje w lokalach do późnych godzin nocnych. Pewnej soboty Gwen budzi się rano na kacu i z przerażeniem stwierdza, że zaspała na ślub siostry, na którym ma być druhną. Na ceremonię spóźnia się o godzinę. Na przyjęciu wese... przejdź do filmu »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3] 

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka