Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


FILMYKSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy ostatnio dodane

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]    następna strona >>

Zostawić Las Vegas (1995) Zostawić Las Vegas (1995)

reżyseria: Mike Figgis    scenografia: Mike Figgis
produkcja: USA    gatunek: melodramat

Ben Sanderson zawodowo zajmuje się pisaniem scenariuszy do filmów. Nie potrafi poradzić sobie ze swoim problemem alkoholowym, pożycza pieniądze, pije bezustannie w domu i w barach. W końcu zostaje zwolniony z pracy otrzymując sowitą odprawę. Kiedy następnego dnia z rana odwiedza bar, a tam barman nie chce podać mu alko... przejdź do filmu »»»
Wyjść na prostą (2012) Wyjść na prostą (2012)

reżyseria: James Ponsoldt    scenografia: Susan BurkeJames Ponsoldt
produkcja: USA    gatunek: dramat

Kate to młoda nauczycielka pracująca z małymi dziećmi. Mieszka ze swoim mężem Charlim, z którym często piją alkohol i prowadzą rozrywkowe życie. Pewnego dnia Kate wstaje rano skacowana i musi pójść do pracy. W domu wypija nieco na klina, przed szkołą w samochodzie także. W pracy jest już całkowicie "wyluzowana" i z wer... przejdź do filmu »»»
Szczur w koronie (2005) Szczur w koronie (2005)

reżyseria: Jacek Bławut    scenografia: Jacek Bławut
produkcja: Polska    gatunek: krótkometrażowy, dokumentalny

Film jest oddzielnym epizodem serii "Ja, alkoholik" w reżyserii Jacka Bławuta. Skupia się głównie na postaci Michała - jednego z bohaterów serialu. Michał to trzydziestoletni, inteligentny chłopak, pijący już od lat szkolnych. Mieszkał z dziadkami, którzy jednak zmarli. Po śmierci opiekunów chłopak rozpił się na dobre... przejdź do filmu »»»
Pod Mocnym Aniołem (2014) Pod Mocnym Aniołem (2014)

reżyseria: Wojciech Smarzowski    scenografia: Wojciech Smarzowski
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Film Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem” to adaptacja powieści Jerzego Pilcha. Główny bohater jest pisarzem, właśnie wydał swoją książkę, jest zapraszany do programów telewizyjnych, gdzie udziela wywiadów. Poznaje na ulicy młodą dziewczynę, w której się zakochuje i pragnie spędzić z nią resztę życia. Jerzy j... przejdź do filmu »»»
Po jednym na drogę (2009) Po jednym na drogę (2009)

reżyseria: Philippe Godeau    scenografia: Philippe GodeauAgnès de Sacy
produkcja: Francja    gatunek: dramat

Film na podstawie autobiograficznej powieści dziennikarza i szefa biura prasowego Hervé Chabaliera. Główny bohater decyduje się na terapię zamkniętą w malowniczym francuskim miasteczku. Tam poznaje przyjaciół – innych uczestników zajęć. Wśród nich Pierre, z którym dzieli pokój i się zaprzyjaźnia. Do ośrodka przyj... przejdź do filmu »»»
Od jutra nie piję (1975) Od jutra nie piję (1975)

reżyseria: Gerald T. Rogers    scenografia: Vernon E. Johnson, Andy Burd
produkcja: USA    gatunek: instruktażowy

Jest to typowy film instruktażowy o alkoholizmie - film posiada fabułę, ale narrator na bieżąco komentuje co dzieje się z bohaterami. Możemy w nim zaobserwować jak człowiek wpada w nałóg, co dzieje się z jego rodziną, pracą i współpracownikami. Steve - główny bohater filmu, ma żonę i nastoletnią córkę. Po ślubie zaczął... przejdź do filmu »»»
Ja, alkoholik (2003) Ja, alkoholik (2003)

reżyseria: Jacek Bławut    scenografia: Jacek Bławut
produkcja: Polska    gatunek: dokumentalny, serial

Serial dokumentalny, 15 odcinków po około 25 minut każdy. Obserwujemy życie kilkoro alkoholików, którzy zdecydowali się trzeźwieć i pójść na terapię zamkniętą w Zgierzu. Jerzy - narrator filmu - to starszy człowiek, weterynarz, jego żona straciła już nadzieję na normalne życie z nim. Zbyszek, 21-letni chłopak, bezdomny... przejdź do filmu »»»
Czysty i trzeźwy (1988) Czysty i trzeźwy (1988)

reżyseria: Glenn Gordon Caron    scenografia: Tod Carroll
produkcja: USA    gatunek: dramat

34-letni Daryl budzi się rano w swoim mieszkaniu obok nagiej kobiety, którą poznał zeszłej nocy w barze. Jest skacowany po wczorajszym piciu i ćpaniu więc na dobry początek dnia wciąga działkę. Po chwili orientuje się, że dziewczyna się nie rusza - jest nieprzytomna albo martwa. Karetka zabiera dziewczynę a Daryl udaje... przejdź do filmu »»»

Nic zabawnego (1998) Nic zabawnego (1998)

reżyseria: Michael Elias    scenografia: Ted Kristian, Michael Elias
produkcja: USA    gatunek: dramat

Emma Poleski po śmierci męża samotnie wychowuje prawie dorosłego syna Charliego. Od śmierci męża nadużywa alkoholu i nie trzeźwieje całymi dniami. Opiekuje się nią syn - budzi ją do pracy, usprawiedliwia przed szefem. W końcu, po kolejnym spóźnieniu, szef zwraca jej uwagę na spóźnienia i jakość jej pracy. Dodatkowo - s... przejdź do filmu »»»
Mam na imię Kasia (1994) Mam na imię Kasia (1994)

reżyseria: Rod Hardy    scenografia: George Eckstein
produkcja: USA    gatunek: dramat

Kasia od jakiegoś czasu pije nadmiernie alkohol na czym cierpi cała jej rodzina. Mąż nie chce z nią sypiać, syn wstydzi się matki przed kolegami. Córka miała dosyć rodzinnej atmosfery i wyszła za mąż w wieku lat 19. Film rozpoczyna się od wyjścia rodzinnego do restauracji wraz z ich córką i jej mężem. Tam Kasia upija s... przejdź do filmu »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka