Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


FILMYKSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy od najnowszych (rok)

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]    następna strona >>

16 lat utopionych w alkoholu (2003) 16 lat utopionych w alkoholu (2003)

reżyseria: Richard Jobson    scenografia: Richard Jobson
produkcja: Wielka Brytania    gatunek: dramat, kryminał

Frankie jako młody chłopiec widział jak ojciec zdradza matkę z kochanką. To zdarzenie i późniejsze kłótnie rodziców w domu sprawiło, że chłopak już w bardzo młodym wieku spróbował alkoholu. Będąc już pełnoletnim mężczyzną Frankie, wraz z trójką przyjaciół, sieje postrach w mieście zaczepiając i bijąc ludzi na ulicach i... przejdź do filmu »»»
Ja, alkoholik (2003) Ja, alkoholik (2003)

reżyseria: Jacek Bławut    scenografia: Jacek Bławut
produkcja: Polska    gatunek: dokumentalny, serial

Serial dokumentalny, 15 odcinków po około 25 minut każdy. Obserwujemy życie kilkoro alkoholików, którzy zdecydowali się trzeźwieć i pójść na terapię zamkniętą w Zgierzu. Jerzy - narrator filmu - to starszy człowiek, weterynarz, jego żona straciła już nadzieję na normalne życie z nim. Zbyszek, 21-letni chłopak, bezdomny... przejdź do filmu »»»
Żółty szalik (2000) Żółty szalik (2000)

reżyseria: Janusz Morgenstern    scenografia: Jerzy Pilch
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Głównym bohaterem filmu jest mężczyzna w średnim wieku, dyrektor dużej firmy. Pomimo sukcesów zawodowych jego życie nie układa się dobrze z powodu nadużywania alkoholu. Akcja filmu rozgrywa się w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia. Nasz główny bohater uczestniczy w zebraniu zarządu, gdzie strasznie cierpi z powodu gł... przejdź do filmu »»»
28 dni (2000) 28 dni (2000)

reżyseria: Betty Thomas    scenografia: Susannah Grant
produkcja: USA    gatunek: komedia, dramat

Gwen to młoda przebojowa dziewczyna. Związana jest ze swoim partnerem Jesperem, z którym często imprezuje w lokalach do późnych godzin nocnych. Pewnej soboty Gwen budzi się rano na kacu i z przerażeniem stwierdza, że zaspała na ślub siostry, na którym ma być druhną. Na ceremonię spóźnia się o godzinę. Na przyjęciu wese... przejdź do filmu »»»
Nic zabawnego (1998) Nic zabawnego (1998)

reżyseria: Michael Elias    scenografia: Ted Kristian, Michael Elias
produkcja: USA    gatunek: dramat

Emma Poleski po śmierci męża samotnie wychowuje prawie dorosłego syna Charliego. Od śmierci męża nadużywa alkoholu i nie trzeźwieje całymi dniami. Opiekuje się nią syn - budzi ją do pracy, usprawiedliwia przed szefem. W końcu, po kolejnym spóźnieniu, szef zwraca jej uwagę na spóźnienia i jakość jej pracy. Dodatkowo - s... przejdź do filmu »»»
Zostawić Las Vegas (1995) Zostawić Las Vegas (1995)

reżyseria: Mike Figgis    scenografia: Mike Figgis
produkcja: USA    gatunek: melodramat

Ben Sanderson zawodowo zajmuje się pisaniem scenariuszy do filmów. Nie potrafi poradzić sobie ze swoim problemem alkoholowym, pożycza pieniądze, pije bezustannie w domu i w barach. W końcu zostaje zwolniony z pracy otrzymując sowitą odprawę. Kiedy następnego dnia z rana odwiedza bar, a tam barman nie chce podać mu alko... przejdź do filmu »»»
Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994) Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994)

reżyseria: Luis Mandoki    scenografia: Ronald BassAl Franken
produkcja: USA    gatunek: melodramat

Alice jest żoną i matką dwójki małych dziewczynek, pracuje w szkole jako nauczycielka. Jej mąż Michael jest pilotem samolotów pasażerskich i często nie ma go w domu. Alice od jakiegoś czasu nadużywa alkoholu na czym cierpią jej dzieci i relacje z mężem. Sytuacja zmienia się po tragicznym wypadku. Alice wróciwszy do dom... przejdź do filmu »»»
Tylko strach (1994) Tylko strach (1994)

reżyseria: Barbara Sass    scenografia: Barbara Sass
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Akcja filmu zaczyna się ukazaniem głośnej imprezy z tańcami. Prędko okazuje się, że to nie pijacka balanga, tylko grupa niepijących alkoholików świętuje pierwszy rok trzeźwości koleżanki Katarzyny. Główna bohaterka - Kasia - jest dziennikarką, kobietą w średnim wieku. Po dramatycznych przejściach związanych z nadużywan... przejdź do filmu »»»

Mam na imię Kasia (1994) Mam na imię Kasia (1994)

reżyseria: Rod Hardy    scenografia: George Eckstein
produkcja: USA    gatunek: dramat

Kasia od jakiegoś czasu pije nadmiernie alkohol na czym cierpi cała jej rodzina. Mąż nie chce z nią sypiać, syn wstydzi się matki przed kolegami. Córka miała dosyć rodzinnej atmosfery i wyszła za mąż w wieku lat 19. Film rozpoczyna się od wyjścia rodzinnego do restauracji wraz z ich córką i jej mężem. Tam Kasia upija s... przejdź do filmu »»»
Nazywam się Bill W. (1989) Nazywam się Bill W. (1989)

reżyseria: Daniel Petrie    scenografia: William G. Borchert
produkcja: USA    gatunek: dramat

Film ukazuje prawdziwą historię powstawania wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Tytułowy Bill W. jest maklerem giełdowym, jednak praca na najniższym szczeblu kariery go nudzi. W czasie pracy myśli tylko o tym, żeby napić się w knajpie z kolegą. Cały czas snuje plany wzbogacenia się na giełdzie, które jednak słabo realiz... przejdź do filmu »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka