Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


FILMYKSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy alfabetycznie

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3] 

Tylko strach (1994) Tylko strach (1994)

reżyseria: Barbara Sass    scenografia: Barbara Sass
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Akcja filmu zaczyna się ukazaniem głośnej imprezy z tańcami. Prędko okazuje się, że to nie pijacka balanga, tylko grupa niepijących alkoholików świętuje pierwszy rok trzeźwości koleżanki Katarzyny. Główna bohaterka - Kasia - jest dziennikarką, kobietą w średnim wieku. Po dramatycznych przejściach związanych z nadużywan... przejdź do filmu »»»
Urwany film (2007) Urwany film (2007)

reżyseria: David Wu    scenografia: Matt Dorff
produkcja: USA    gatunek: dramat

Jessie to młoda „grzeczna” dziewczyna. Mieszka z matką i siostrą, prowadzi zdrowy tryb życia, codziennie biega wiele kilometrów utrzymując kondycję. W tym roku zacząć studia na uniwersytecie. Tam poznaje Shannę, która lubi imprezować. Dziewczyny zaprzyjaźniają się i wspólnie zaliczają mocno zakrapiane alkoh... przejdź do filmu »»»
Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006) Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)

reżyseria: Marek Koterski    scenografia: Marek Koterski
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Film ukazuje historię życia Adama Miałczyńskiego od jego dzieciństwa po wiek podeszły. Już jako kilkuletni chłopiec napił się przypadkowo alkoholu na imprezie rodzinnej - potem było już tylko gorzej. Po ukończeniu studiów Adam pisze doktorat. W tym czasie poznaje dziewczynę i oświadcza się jej. Wkrótce pojawia się dzie... przejdź do filmu »»»
Wszystko będzie dobrze (2007) Wszystko będzie dobrze (2007)

reżyseria: Tomasz Wiszniewski    scenografia: Robert BrutterTomasz WiszniewskiRafał Szamburski
produkcja: Polska    gatunek: dramat, obyczajowy

Paweł to nastoletni chłopak mieszkający ze swoją śmiertelnie chorą matką oraz upośledzonym bratem. Ich ojciec zapił się na śmierć. Chłopak bardzo dobrze biega i codziennie trenuje pod okiem trenera - Andrzeja, alkoholika. Pewnego dnia Paweł postanawia złożyć obietnicę Matce Boskiej. Przyrzeka, że dobiegnie z Gdańska, g... przejdź do filmu »»»
Wyjść na prostą (2012) Wyjść na prostą (2012)

reżyseria: James Ponsoldt    scenografia: Susan BurkeJames Ponsoldt
produkcja: USA    gatunek: dramat

Kate to młoda nauczycielka pracująca z małymi dziećmi. Mieszka ze swoim mężem Charlim, z którym często piją alkohol i prowadzą rozrywkowe życie. Pewnego dnia Kate wstaje rano skacowana i musi pójść do pracy. W domu wypija nieco na klina, przed szkołą w samochodzie także. W pracy jest już całkowicie "wyluzowana" i z wer... przejdź do filmu »»»
Zostawić Las Vegas (1995) Zostawić Las Vegas (1995)

reżyseria: Mike Figgis    scenografia: Mike Figgis
produkcja: USA    gatunek: melodramat

Ben Sanderson zawodowo zajmuje się pisaniem scenariuszy do filmów. Nie potrafi poradzić sobie ze swoim problemem alkoholowym, pożycza pieniądze, pije bezustannie w domu i w barach. W końcu zostaje zwolniony z pracy otrzymując sowitą odprawę. Kiedy następnego dnia z rana odwiedza bar, a tam barman nie chce podać mu alko... przejdź do filmu »»»
Zranione dusze (1986) Zranione dusze (1986)

reżyseria: Robert Greenwald    scenografia: Gregory Goodell
produkcja: USA    gatunek: dramat, obyczajowy

Obraz typowej amerykańskiej rodziny mieszkającej na przedmieściu w domku jednorodzinnym. Ojciec, matka, starsza córka, nastoletni syn i mały chłopiec. Wszystko byłoby modelowo gdyby nie to, że ojciec nadużywa alkoholu powodując patologię całej rodziny. Żona jest współuzależniona i głównie zajmuje się stwarzaniem komfor... przejdź do filmu »»»
Żółty szalik (2000) Żółty szalik (2000)

reżyseria: Janusz Morgenstern    scenografia: Jerzy Pilch
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Głównym bohaterem filmu jest mężczyzna w średnim wieku, dyrektor dużej firmy. Pomimo sukcesów zawodowych jego życie nie układa się dobrze z powodu nadużywania alkoholu. Akcja filmu rozgrywa się w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia. Nasz główny bohater uczestniczy w zebraniu zarządu, gdzie strasznie cierpi z powodu gł... przejdź do filmu »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3] 

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka