Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


FILMYKSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy alfabetycznie

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]    następna strona >>

Mokra robota (2007) Mokra robota (2007)

reżyseria: John Dahl    scenografia: Stephen McFeely, Christopher Markus
produkcja: USA    gatunek: komedia, akcja

Film "Mokra robota" to zabawna komedia z polskim akcentem. Frank - główny bohater filmu - to płatny zabójca działający w polskiej mafii w Stanach Zjednoczonych. W związku z próbą przejęcia terenów przez irlandzką mafię Frank otrzymuje zadanie wyeliminowanie bossa mafii irlandzkiej. Przed akcją upija się, na miejscu pla... przejdź do filmu »»»
Nazywam się Bill W. (1989) Nazywam się Bill W. (1989)

reżyseria: Daniel Petrie    scenografia: William G. Borchert
produkcja: USA    gatunek: dramat

Film ukazuje prawdziwą historię powstawania wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Tytułowy Bill W. jest maklerem giełdowym, jednak praca na najniższym szczeblu kariery go nudzi. W czasie pracy myśli tylko o tym, żeby napić się w knajpie z kolegą. Cały czas snuje plany wzbogacenia się na giełdzie, które jednak słabo realiz... przejdź do filmu »»»
Nic zabawnego (1998) Nic zabawnego (1998)

reżyseria: Michael Elias    scenografia: Ted Kristian, Michael Elias
produkcja: USA    gatunek: dramat

Emma Poleski po śmierci męża samotnie wychowuje prawie dorosłego syna Charliego. Od śmierci męża nadużywa alkoholu i nie trzeźwieje całymi dniami. Opiekuje się nią syn - budzi ją do pracy, usprawiedliwia przed szefem. W końcu, po kolejnym spóźnieniu, szef zwraca jej uwagę na spóźnienia i jakość jej pracy. Dodatkowo - s... przejdź do filmu »»»
Nie będę cię kochać (1973) Nie będę cię kochać (1973)

reżyseria: Janusz Nasfeter    scenografia: Janusz Nasfeter, Teresa Nasfeter
produkcja: Polska    gatunek: obyczajowy, psychologiczny

Akcja filmu rozgrywa się w małej miejscowości w Polsce w latach 70. Ukazane jest życie miasteczka - w małym centrum jest jedna restauracja wypełniona po brzegi pijącymi tubylcami. Główną bohaterką filmu jest nastoletnia Anka. Mieszka ona z rodzicami w domku na uboczu pod lasem. W rodzinie dziewczyny nie układa się najl... przejdź do filmu »»»
Od jutra nie piję (1975) Od jutra nie piję (1975)

reżyseria: Gerald T. Rogers    scenografia: Vernon E. Johnson, Andy Burd
produkcja: USA    gatunek: instruktażowy

Jest to typowy film instruktażowy o alkoholizmie - film posiada fabułę, ale narrator na bieżąco komentuje co dzieje się z bohaterami. Możemy w nim zaobserwować jak człowiek wpada w nałóg, co dzieje się z jego rodziną, pracą i współpracownikami. Steve - główny bohater filmu, ma żonę i nastoletnią córkę. Po ślubie zaczął... przejdź do filmu »»»
Pętla (1957) Pętla (1957)

reżyseria: Wojciech Has    scenografia: Wojciech Has, Marek Hłasko
produkcja: Polska    gatunek: dramat, psychologiczny

Kuba Kowalski jest alkoholikiem z kilkuletnim stażem. Związany jest z Krystyną, która stara się wyrwać go z nałogu. Akcja filmu rozpoczyna się rano. Krystyna odwiedza Kubę, ale zaraz musi wyjść i wróci dopiero pod wieczór, kiedy to wspólnie udadzą się do lekarza po "magiczne" tabletki na pijaństwo Kuby. Ten więc ma wie... przejdź do filmu »»»
Po jednym na drogę (2009) Po jednym na drogę (2009)

reżyseria: Philippe Godeau    scenografia: Philippe GodeauAgnès de Sacy
produkcja: Francja    gatunek: dramat

Film na podstawie autobiograficznej powieści dziennikarza i szefa biura prasowego Hervé Chabaliera. Główny bohater decyduje się na terapię zamkniętą w malowniczym francuskim miasteczku. Tam poznaje przyjaciół – innych uczestników zajęć. Wśród nich Pierre, z którym dzieli pokój i się zaprzyjaźnia. Do ośrodka przyj... przejdź do filmu »»»
Pod Mocnym Aniołem (2014) Pod Mocnym Aniołem (2014)

reżyseria: Wojciech Smarzowski    scenografia: Wojciech Smarzowski
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Film Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem” to adaptacja powieści Jerzego Pilcha. Główny bohater jest pisarzem, właśnie wydał swoją książkę, jest zapraszany do programów telewizyjnych, gdzie udziela wywiadów. Poznaje na ulicy młodą dziewczynę, w której się zakochuje i pragnie spędzić z nią resztę życia. Jerzy j... przejdź do filmu »»»

Szalone serce (2009) Szalone serce (2009)

reżyseria: Scott Cooper    scenografia: Scott Cooper
produkcja: USA    gatunek: muzyczny, melodramat

Bad Blake to podstarzały muzyk country. Bazując na sławie, którą zdobył wiele lat temu, przemieszcza się po Ameryce dając koncerty w małych mieścinach - w knajpach i kręgielniach. Od dłuższego czasu nie napisał nowej piosenki, ma też problemy finansowe. Od barmanów i sprzedawców w tychże małych miasteczkach próbuje wył... przejdź do filmu »»»
Szczur w koronie (2005) Szczur w koronie (2005)

reżyseria: Jacek Bławut    scenografia: Jacek Bławut
produkcja: Polska    gatunek: krótkometrażowy, dokumentalny

Film jest oddzielnym epizodem serii "Ja, alkoholik" w reżyserii Jacka Bławuta. Skupia się głównie na postaci Michała - jednego z bohaterów serialu. Michał to trzydziestoletni, inteligentny chłopak, pijący już od lat szkolnych. Mieszkał z dziadkami, którzy jednak zmarli. Po śmierci opiekunów chłopak rozpił się na dobre... przejdź do filmu »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka